5 דרכים להגברת לחץ מים

5 דרכים להגברת לחץ מים

 

שעון לחץ מים
שעון לחץ מים

אין הרבה דברים מרגיזים יותר מאשר להיכנס למקלחת בתחילת יום או בסיום יום עבודה מפרך כדי להתרענן, ולגלות שזרם המים חלש ביותר ובקושי מצליח לאפשר לכם להוריד מעליכם את הסבון. הבשורה המשמחת היא, שהרבה פעמים באמצעות תיקון קל או פעולה פשוטה אחרת כמו התקנת משאבות לחץ מים – אפשר לתקן את המצב ולהתחיל ליהנות מזרם מים חזק וממקלחת כמו שמקלחת צריכה להיות. כדי לעשות את הדברים פשוטים – ריכזנו כאן חמש דרכים פשוטות להגברת לחץ המים בביתכם.

  1. שיבר פתוח חלקית

שיבר מים שאינו פתוח עד הסוף יכול להשפיע מאוד על לחץ המים. לכן, רגע לפני שרצים למצוא פתרונות מורכבים יותר, כדאי לבדוק את השיבר עצמו. אם הוא לא פתוח עד הסוף – מאוד סביר להניח שאם תפתחו אותו תוכלו ליהנות מלחץ מים מצוין. חשוב לזכור לא לפתוח את השיבר בבת אחת, שכן פתיחה מהירה מדיי שלו עלולה לגרום לאבנית ולחלודה לזרום בצנרת בצורה מהירה ולסתום אותה. פתחו את השיבר מעט – המתינו כמה דקות וחוזר חלילה – עד לפתיחה מלאה.

 

  1. פילטר סתום בשיבר

בעיה נוספת שיכולה להיות בשיבר היא שהפילטר שלו נסתם. במקרה כזה החלפה של הפילטר יכולה לשפר בצורה מאוד משמעותית את זרם המים שלכם.

 

  1. סתימה בצנרת הביתית

סתימה בצנרת יכולה לפגוע מאוד בלחץ המים. לכן, אם יש לחץ מים נמוך מאוד רק במקום מסוים בבית, חשוב להזמין איש מקצוע על מנת שיבדוק אם מדובר בסתימה בצנרת. אם זאת אכן הבעיה ניתן ברוב המקרים לפתור אותה באמצעות הזרמת מים בלחץ גבוה או הוצאת האבנית שהצטברה בה. במקרים מורכבים יותר יהיה צורך בהחלפת קטע הצנרת הסתום. בכל מקרה – פתירת הבעיה יכולה לסייע מאוד לשיפור זרם המים בנקודה הבעייתית ובכלל.

 

  1. משאבת לחץ מיםמשאבות לחץ מים – פתרון נקודתי מצוין

אם אתם מתגוררים בקומה גבוהה, יכול מאוד להיות שזאת הסיבה לבעיה. הרבה פעמים, בעיקר במבנים ישנים, מאגרי המים נמצאים בתחתית המבנה ולא מצליחים להגיע בזרם חזק לקומות העליונות. הפתרון במקרה הזה הוא התקנה של משאבות להגברת לחץ מים המיועדות להגברת הזרימה. ניתן להתקין משאבת לחץ מים בכל קומה בה יש בעיה או משאבה המיועדת לפתרון הבעיה בדירה אחת בלבד. התוצאה – מיידית ומצוינת כאחד.

 

  1. בדיקת הכניסות לדוד והיציאות ממנו

הרבה פעמים בעיית הלחץ נוגעת רק למים החמים. במקרה כזה יש לבדוק את הכניסות לדוד השמש ואת היציאות ממנו כדי לנסות לאתר סתימה. אם אכן אותרה כזאת – ולא מצליחים לפתוח אותה, יש לבצע מעקף ולהזרים אל הדוד מים ישירות מהשעון הראשי.

לסיכום..

כל התקלות המתוארות יכולות להשפיע מאוד על עוצמתו של זרם המים בבית, וכולן יכולות להיות מטופלות בצורה יחסית פשוטה ולא יקרה. קחו בחשבון שאם אתם מתגוררים בקומות גבוהות ולחץ המים נמוך, כדאי מאוד לבצע התקנה של משאבות לחץ מים, שיכולות לפתור את הבעיה במהירות הבזק. בכל מקרה כדאי מאוד להתייעץ עם אינסטלטור מוסמך לפני שמבצעים פעולה כלשהי, על מנת שלא לגרום לבעיה יותר חמורה. בהצלחה!